2011-05-07

A. Vietrino taurės bėgimas 2011

Pernai šiame bėgime dalyvavau tik daugiau ,,žvalgybai", nesiekdamas jokių tikslų, tiesiog darydamas tam tikrą treniruotę. Jau tada pastebėjau, kad trasa dėkinga rezultato siekimui: 4 ratai, mažai posūkių, nežymūs pakilimai, o ir orai gegužės mėnesį paprastai būna neblogi. Dėl šių priežasčių šiemet jau nusprendžiau bėgti rimtai.
Iš ryto Šiauliuose švietė saulė, nors ir buvo vėsoka. Pasiruošiau gana šiltam bėgimui, tačiau kelionės metu orai prastėjo, niaukėsi dangus, vietomis trumpai ir lietaus lašai nukrisdavo, vyravo gana stiprus vėjas, o oras mažai ir tešilo.
Atvykę į registracijos vietą pasiėmėm numerius, kuriuos jau turėjo komandos vadovas ir ėmė laukti starto. Kadangi registravomės iš anksto, tai ir startinio mokesčio nereikėjo mokėti.
Dvejojau dėl aprangos: iš pradžių pasiruošiau šiltesnę, per apšilimą lyg ir šilta pasidarė, tai pasirinkau vėsesnę. Prieš startą dėl to gal kiek gailėjausi, bet bėgant šaltis buvo pakenčiamas, nors pabaigoje, ypač kai pradėjo lynoti kiek ėmė ir stingti raumenys.
Startas turėjo būti 12,00 vaikams ir 12,20 10km, tačiau vėlavo viskas: pirmuosius paleido 12,07, mus - 12,31. Prieš tai visas būrys startuojančiųjų patraukė link starto vietos, į kurią vedė teisėjai. Po trumpo instruktažo ir kalbų davė ir startą. Kaune kiek bėgau bėgimuose startas tradiciškai agresyvus, apsistumdymų netrūksta - agresyvumas kaip ir Kauno vairuotojų :) Pradžia kiek prieš vėją, paskui pasisukom pavėjui ir po truputį pradėjo byrėti, barstytis į atskiras grupeles visi. Prisijungiau prie pirmųjų, iš pradžių bėgome 4-iese, po kokių 4-5km likome trise. Nesiveržiau į priekį, tiesiog gana ramiai saugojau priešininkus. Ne pirmą kartą vienas jų kiek pabėgdavo, kitas atsilikdavo, paskui vėl pasigaudavo, bet vieną kartą per toli kiek pabėgo, kitas jį pasivijo, o aš likau vienas. Iki finišo buvo likę kokie 4km, tai taip stebėjau vaizdą priekyje kiek užmesdamas akį ir į galą, bet ten buvo ramu. Jau maniau, kad taip ramiai ir finišuosiu 3-ioje vietoje, bet likus 1km iki finišo žiūriu kad priekyje vienas varžovas jau artėja. Dar pagreitinau, dar labiau priartėjau, pastebėjęs mane atsisukęs ir jis pagreitino. Vis tik po truputį artėjau. Likus paskutiniams 300m pabandžiau ,,persijungti" ir pavyti - iš dalies pavyko, nors pritrūko 2 sekundžių. Gal jei anksčiau būčiau greitėjęs ir būčiau pavijęs - bet kas būtų, jei būtų?..
Taigi atbėgau trečias bendrojoje įskaitoje, tikriausiai pasiekęs ir geriausią rezultatą 10km distancijoje sertifikuotoje trasoje, oficialiai 32,19.
Po finišo dar buvo paruošta vandens - jei orai būtų kaip pernai, tai eilė tikriausiai būtų nutįsusi, tačiau šiemet iš tikro vėsu, drėgna, tai ir gerti daug nesinorėjo.
Apsirengęs kiek pabėgiojau lengvai ir po kokių 30 - 40 min jau radau iškabintus rezultatus - pavydėtinas operatyvumas. Tiesa niekur neradau informacijos kada ir kur apdovanojimai. Bekalbant su kolegomis LKKA foje kažkas paragino eiti į auditoriją II aukšte, taigi nukeliavau su visa banga, kur ir prasidėjo apdovanojimai.
Iš pradžių pagerbti organizatoriai, paskui su tam tikro chaoso elementais prasidėjo ir pats apdovanojimas. Sprendžiat iš to, kad buvo ne vienas dalyvis, kuris neatėjo atsiimti apdovanojimo, problema dėl informacijos trūkumo buvo aktuali ne vien man.
Patys apdovanojimai kiek keistoki, tiek amžiau grupių pristatymai, tiek pati tvarka. Tikriausiai pirmą kartą mačiau tokią sistemą: apdovanojami kiekvienos amžiaus grupės prizininkai, po to dar 3 pirmieji nepatekę į prizininkus. Tikrai įdomu. Dėl to gavau apdovanojimą už 2-ąją vietą amžiaus grupėje: kokybiški taurė, medalis, diplomas.
Apskritai varžybos organizuotos gana neblogai, nors startas ir vėlavo 11 min., nebuvo aišku kada ir kur apdovanojimai. Žinoma oras įnešė savų korekcijų, dėl to mažai kam prireikė vandens po bėgimo, bet ir šiltam variantui buvo pasiruošta. Didelis operatyvumas: po varžybų greitai iš kabinti rezultatai, o kol parvažiavau į Šiaulius jau ir į internetą sudėta. Finansiškai varžybos nepatrauklios uždarbiaujantiems iš bėgimo, bet mėgėjams turėtų patikti: neprailgstanti, neklaidi trasa, gana nebloga organizacija, operatyvumas, dušai po bėgimo - ir viskas nemokamai, jei užsiregistruoji laiku. Aktyvių bėgikų kiekybei didinti neblogas renginys, ką Kaunas pastaruoju metu gana aktyviai vysto - tikriausiai iš visų miestų čia vyksta daugiausia bėgimų Lietuvoje.

Komentarų nėra: