2011-07-25

Lietuvos vasaros čempionatas 2011

Šiemet, kaip ir per keletą pastarųjų sezonų, šiose varžybose pasirinkau 3000m kl/b rungtį, nors gali būti, kad jau paskutinį kartą: labai jau kenčia ir taip silpni achilai, be to ir pasiruošimas koreguoja visus treniruočių planus, dėl ko tenka aukoti nemažai bėgimų vasarą - ir visa tai dėl vieno starto...
3000m kl/b vyko antrą varžybų dieną, todėl pirmą nuėjau pažiūrėti varžybų. Nieko naujo dėl žiūrovų skaičiaus, kaip visada minimalus, gal koks vienas kitas ne sportininkas - bet iš kur paprastam mirtingajam ir sužinoti apie šį renginį?.. Šį kartą nemaloniai nustebino dalyvių gausa, tiksliau jų trūkumas: ilgesniuose nuotoliuose nebūdavo nė 10, moterų kliūtiniame iš viso tik 2... Nustebino perkeltas 100m startas, nors visos kitos rungtys tradiciškai startavo. Žinoma pavėjui, pučiant gana smarkiam vėjui (nors oficialiai (oficialiai padarytam?) leistinam) rezultatui labai geri tapo.
Prieš varžybas jaučiausi keistokai, varžybų dieną stipriai jaudulys kamavo - žinoma tam turėjo įtakos varžybų rangas, varžybų trūkumas stadione, gana silpnas pasiruošimas ir ilgoka pertrauka be varžybų. Tradiciškai vėlavo startas, šį kartą 8 minutėmis, ir nors diena ir buvo šilta, ankstyvas apšilimas jau padarė meškos paslaugą.
Startas ir pradžia gana lengva, nors problemos prasidėjo iš karto įveikinėjant kliūtis - vis per arti prieidavau jų, stabdžiausi, o vandens duobė iš viso nenorėjo paklusti, po pirmo šuolio jau su baime prie jos artėdavau, mat labai jau skaudžiai atsiliepdavo ir taip silpniems achilams. Jau po pirmo km išsiskirstėme ir kone visas prizininkų trejetas tapo aiškus. Kažkiek pabandžiau ,,užsikabinti" už antros vietos, bet tiesiog ,,nesibėgo". Taigi priekyje toli, gale dar toliau, gana ramiai finišavau 3-ias, su prastu rezultatu. Savijauta irgi prastoka, nei bėgimo, nei technikos, nei laiko, bet medalis, vienas iš sezono tikslų. Iš tikro gana sėkmingai susiklosčiusios aplinkybės.
Apskritai labai tyliai ir ramiai prabėgo jubiliejinis Lietuvos vasaros čempionatas. Daugelyje rungčių mažas dalyvių skaičius, kuriam įtakos nemažai turėjo tai, kad atskirai buvo padarytas jaunimo čempionatas, po kurio didelė dalis jų pasidarė atostogas - apskritai kiek Lietuvoje bėra dalyvaujančių stadione ne jaunimo amžiaus grupės atstovų?.. Kone vienetai...
Mažai dalyvių, mažai žiūrovų - prastokas marketingas, populiarinimas, nors tai gal ir bandoma užglaistyti žurnalistų aprašymais, nuotraukomis, atskirų asmenybių išaukštinimu. O kas belieka be tų asmenybių?..

1 komentaras:

beržas rašė...

Vox populi. Yra įdomių ir taiklių pastabų. Reikėtų tiems, atsakingiems už vadybą, paskaityti.