2014-11-21

Aplink Dringio ežerą 2014

Lapkritis, ruduo, niūrus oras ir gamta, jau ir šaltoka kartas nuo karto, lietūs - ne pats tinkamiausias laikas bėgioti, bet šį mėnesį dar būna varžybų. Kartais ir visai nemažai, štai į vieną savaitgalį bent 3 Lietuvoje vykstančios supuolė: pirmiausiai teko atmesti Tauragę - nors ir įdomu būtų buvę pabandyti, bet darbo diena man. Aišku galėjau važiuoti į Vilkaviškio rajoną - vieną įdomesnių trasų Lietuvoje, nors tik nepilni 6km, bet tą dieną kiek kitokių reikalų atsirado. Taigi liko šeštadienis, Ignalinos rajonas, vienas iš trail (dar viena svetimybė Lietuvos padangėje, kai yra senas geras terminas ,,krosas" - jei ir ne sinonimai, tai skirtumų rasti labai sudėtinga tarp šių sąvokų) bėgimo etapų.
Iš anksto susižiūrėjau informaciją apie bėgimą, kurios visai nemažai buvo pateikta: nuostatai, trasa, aukščių skirtumai ir pan. Registracija išankstinė, nors ne pati pigiausia - 30Lt (vėliau ir 50Lt - aišku vaikams ir pensininkams mažesnės kainos) visoms distancijoms. Dar kurį laiką svarsčiau kiek bėgti - 11, 22 ar 33km, bet paskui pagalvojau kad kaip krosui užteks ir trumpiausios distancijos - nors šiaip treniruotėse pabėgioju miškais, bet per varžybas tikrai ne pati mėgstamiausia man danga.
Išvažiuoti teko kiek anksčiau - šiaip ar taip kelias tolimas. Atvykau laiku, 10.05, kai registracija prasidėjo 10.00, o startas 11.00. Dar kol atstovėjau eilę prie numerio, jį gavęs užsisegiau ir kone iš karto išbėgau apšilinėti. Pabėgiojau, pasidėjau daiktus į mašiną, nubėgau iki starto vietos miške ir kažkaip keistai 10.55 dar kokie 7 ir tebuvom vietoje. Taip ir nerimas jau pradėjo imti, kai po poros minučių visa grupė pasirodė. Trumpai dar pakalbėję, kiek pavėlavus teisėjai davė startą.
Labai rimtai nebuvau nusiteikęs - startiniuose protokoluose nieko labai rimto nemačiau tarp konkurentų, o kiti ilgesnes distancijas bėgo, todėl kai iš pat starto rovė į priekį vienas orientacininkas nuotaika subjuro. Ir iš karto prisiminiau, kaip visada per kroso varžybas esu ne kartą ,,pasikrovęs malkų" ir nuo paprastai silpnesnių už mane varžovų. Sunkiai  sekėsi jo laikytis, o ir tokie bėgimai jam visai ne naujiena ar kaip orientacininkui žymiai lengviau orientuotis kur bėgti - tarsi savo namuose nestabdydamas, o aš dar kol pamatau rodyklę ant medžio, kol suvokiu į kurią pusę ši nukreipta.. Aišku kalnai, pakalnės, minkšta miško danga irgi davė savo - po poros km paleidau jį, nors jis ir 33km bėgo. Nuo to laiko dar sudėtingiau, bet ir įdomiau pasidarė bėgti - per upelį permesti pora medžio kamienų, kažkur ir takas baigėsi tik pora žymų tarp krūmų, kad bėgti tiesiai. Bet apskritai trasa neblogai sužymėta.
Taip per daug nesistengdamas ir stengdamasis nepaklysti ramiai bėgau, šiaip ar taip po poros dienų planavau kitose varžybose dalyvauti. Priekyje nieko nebesimatė, taip kartą prie progos atgal atsisukau - lyg ir sušmėžavo kažkas. Pasitikrinau - tikrai. Šiek tiek ,,pridėjau", žiūriu ir jau matytos vietos netoli finišo. Jau ramiai finišavau 1-oje vietoje, nors pagal laiką jei tai būtų plentas visai prastai būtų - bet čia krosas, labai daug kas priklauso nuo trasos.
Po finišo kiek pabėgiojau, išsimaudžiau po dušu, kiek pasėdėjau pirtyje ir teko kiek palaukti apdovanojimų. Čia didelio iškilmingumo ar tvarkingumo nebuvo - dalis gudresnių (ar naglesnių) jau atsiėmė anksčiau prizus, kiti dar po pirties vėlavo. Visoms distancijoms prizai vienodi: pirmoms vietoms energetinio gėrimo pakuotė ir termo kelnės arba marškinėliai, kuriuos pasirinkti iš šalia esančių dėžių. Prizininkams kažkokia kita energetinių papildų produkcija ir tas pats termo pasirinkimas.
Apskritai varžybos paliko nemažai įspūdžių - netradiciška bent jau kaip man, savotiškai įdomiau nei sukti ratus kur nors ar tiesiog pirmyn atgal bėgti. Aišku pati trasa labiau tinkama orientacininkams, kurie čia ir sudarė daugumą dalyvių. Pati organizacija minimalistinė, teisėjų ant rankų pirštų gali suskaičiuoti, bet susitvarkė žmonės. Ir suregistravo, ir trasą sužymėjo (nors teisėjų trasoje kaip ir nesimatė), ir po varžybų nusiprausti buvo kur. Tiesa ir pasiklydusių buvo, bet dėl to nesikrimtusių, o kaip į savotišką atrakciją į tai pažiūrėjusių. Aišku startiniai mokesčiai sąlyginai nemaži, bet kai organizuoja žmonės iš orientacininkų rato, tai nieko keisto. Įdomios varžybos, smagi trasa, ir kalnų ir pakalnių pilna - pabandyti visai įdomu buvo.

Komentarų nėra: