2017-11-13

Aplink Elektrėnų marias

Vienas seniausių Lietuvoje bėgimų, nors jame vis dar nebuvau iki šiol dalyvavęs. Taigi atėjo metas ištaisyti tai. Dar kiek svarsčiau ką bėgti - ar 21,1km ar 10km, bet pasirinkau trumpesniąją distanciją - po Kauno vis tik pagaliau nuėjau pas gydytoją ir bronchitą ,,pripaišė", prirašė vaistų ir po jų lyg ir viskas geriau pasidarė. Aišku pasiruošimas ne visai sklandus, todėl neverta juokauti su 21,1km.
Nuvykau į starto vietą, atsiėmėm numerius, dalyvio maišelį su košės pakuote, vandeniu su citrina ir ėmėm laukti starto. Prieš tai pabandę išsiaiškinti kur ir kada jis bus. Paaiškino, kad 11.00 visus kartu paleis. Keistokai pasirodė, tuo labiau, kad žemėlapiuose 10km trasa sutapo su pabaiga 21,1km. Paskui dar kitus paaiškino, kad išveš į starto vietą. Oras ne itin atrodė - lietus ir gana vėsoka, bet artėjant startui šilo ir lietus liovėsi.
Atvykom prieš 11 į startą, kur pagaliau viską sudėliojo į vietas: visus paleis į startą kartu, tik 21,1km bėgs į varžybas, o 10km išveš į starto vietą autobusu, kuris stovės už stadiono. Toks beprasmis, mano akimis, dalykas, tik ,,pakazuhai", kad daug dalyvių susirinko.
Na bet tiek jau to - startavom ir sulipom į autobusą, kuris visai neskubėjo važiuoti. O ir pradėjęs dar nemažą laiko dalį ,,vilkosi" paskui bėgimo dalyvius. Atvykom į starto vietą ir dar paklausėm kada startas - tai maždaug prabėgs lyderiai ir už kokių 10 min paleisim. Iš karto išbėgau kiek apšilti, bet nedaug tesigavo bėgimo - po 5min jau dariau mankštą  ir tuo metu prabėgo 21,1km lyderis. Dar spėjau pasidėti daiktus, už kokių 30m iki starto segiausi numerį ir staiga matau, kad visi jau pasileido į trasą. Greitai puoliau vytis net laiką pamiršęs nusispausti. Visa laimė man, kad rimtai bėgančių ne itin buvo - gana greitai pasivijau ir tuo pačiu pabėgau, nes niekas taip ir ,,neužsikabino". O trasa pasirodė visai įdomi - vienas kalnas, kitas, paskui jau ir nebeskaičiavau kiek ten jų, kaip ir pakalnių, buvo. Iš pradžių dar mačiau 21,1km lyderį, bet paskui ilgą laiką bėgau visiškai vienas - nei priekyje, nei gale nieko. Tiesa pabaigoje kažkas ėmė artėti, bet kiek padidinęs tempą ramiai finišavau, stadione dar vos pro kitą pusę į finišą neatbėgęs. Laikas tragiškas, bet kai beveik be apųilimo ir dar tokia trasa gal ir ne taip jau blogai.
Po finišo dar kiek pabėgiojau, išsimaudžiau ir ilgokai laukiau apdovanojimų. Taurė, duonos gaminiai ir gyva gėlė - pirmą kartą gyva per tiek metų.
Apskritai varžybos paliko gana dviprasmiškų atsiminimų: įdomi, nors ir sunki trasa, nemažas dalyvio paketas, bet didelis chaosas kalbant apie 10km organizavimą, visiškas nesusipratimas su startu. Galėtų iš pradžių stadioną susitvarkyti, kuris nuo tarybinių laikų jokio remonto nematė, o tik griovimą, kad bent nuotraukos gražesnės atrodytų starto metu. Bet bėgantiems 21,1km turėjo būti visai neblogos varžybos.

Komentarų nėra: