2017-11-13

Olimpinė diena 2017

Neretai šiais laikais vieną savaitgalį organizuojamas ne vienas, o net keli bėgimai - to pavyzdys šiemet birželio pradžia: stadione LLAF taurės varžybos, olimpinės dienos renginiai (kartu ir bėgimas) Alytuje, sezono atidarymas Neringoje (kartu taip pat bėgimas) bei garsiai išreklamuotas bėgimas Vilniuje. Savotiška dilema kur bėgti, bet palaipsniui susidėliojo: stadionas dabar tokioje stadijoje, kad jau nebedomina ir dar nedomina, todėl atmečiau pirmiausia. Visos kitos kelionės santykinai tolimos ir bene didžiausias rodiklis šiuo atveju bėgimo diena - kadangi vakare sekmadienį į darbą, todėl sekmadieniniai bėgimai Neringoje ir Vilniuje taip pat atkrito. Taigi laukė kelionė į Alytų.
Užsiregistravau internetu iš anksto - 9 eurai atrodo lyg ir nedaug, bet prisiminus ne taip seniai dar nemokamus olimpinės dienos renginius ir išvertus į dar visai neseniai buvusius litus (daugiau nei 30Lt) kiek jau kitokios mintys.
Atvažiavau netoli starto vietos ir nuėjau registruotis - tarsi ir gražu viskas, bet jaučiamas chaosas: nors ir atskiros vietos numeriams pasiimti 5km,10km ir myliai, bet eilė viena ir ta pati neaiškiais principais veikianti. Sugalvoja kuris teisėjas dabar 10km registruojam ir pasikviečia pas save. Informacijos ne itin iš jų išpeši - net kai kažkas paklausė kada mylios startas neatsakė, tik patarė paieškoti lankstinukuose. Na bet atsiėmiau numerį (tik tiek ir tedavė) ir nukeliavau ruoštis bėgti.
Savijauta keistai prasta: lyg ir gerklę skauda, lyg ir galvą, o pats visas kaip šlapiu maišu trenktas. Apšilimo metu tikėjausi, kad gal pagerės kažkiek, bet ne kažką.
Stojau į startą - lyg ir nemažai dalyvių, bet kai kartu visi bėgantys 10km, 5km ir dar ėjikai tai ne taip jau ir daug. Startas ir pajudėjom į trasą centrine miesto gatve, paskui pasukom link Jaunystės parko į pakalnę. Jau nuo pirmų metrų pasidarė aišku, kad ne jaudulys kaltas dėl tokios savijautos, nes geriau tikrai nepasidarė - visiškai nejaučiau savęs, savo bėgimo, tik pagal priešininkus orientavausi tempą. Šiek tiek pabėgus gatve įsukom ir į patį parką, kuriame daugybė visokiausių kitų renginių vyko. Bet pabėgus pora šimtų metrų aštriausias galimas posūkis kone apsisukimas vietoje. Dar koks šimtas metrų ir dar vienas kone toks pat, po kurio trumpas, bet gana status kalnas ir iš karto pakalnė. Jau pirmame rate ten ir paleidau varžovus - tiesiog jau bėgau kaip bėgosi. Prabėgom pro tiltelį ir atsidūrėm gatvėje - šiokia tokia įkalnė ir starto finišo tiesioji. Trasa šiek tiek pažįstama iš bėgimo ,,Žaliaisiais Dzūkijos takais" ir gal ir visai smagi būtų, jei ne tie posūkiai. Viso keturi ratai - kaip jau rašiau jau pirmo rato viduryje likau vienas, kartas nuo karto atsigręždavau atgal ir gana ramiai bėgau link finišosu mintimi, kad tikrai ne šiandien greitai bėgti. Bet galutinis rezultatas dar ne visai tragiškas, o ir atbėgau 3-ias. Tiesa savijauta prasta, o kitą rytą (tik tada ,,dašilo") dar prasčiau pasidarė, kai pasimatau temperatūrą - virš 38C. Labai tikėtina, kad jau ir per varžybas bėgau su temperatūra arba dar ta siaura riba iki temperatūros buvo.
Bet aš to tą dieną dar nežinojau, dar pabėgiojau ir laukiau apdovanojimų, kurie turėjo būti 14.00. Sunkoka laukti, ilgai, o ir vandens po varžybų niekas nepasiūlė, tik užkabino gana pigų plastmasinį medalį. Taip netoli scenos besėdint apie 13.30 skelbia,kad jau apdovanos bėgikus - ir tikrai 13.40 jau visus kvietė. Taip jau išėjo, kad iš visų prizininkų tik vienas ir teužlipau ant scenos. Tiesa po to dar amžiaus grupių apdovanojimai prie scenos vyko, bet šiemet nebelaukiau, kai pernai paaiškino, kad ,,jau gavai prizą ant scenos, ko dar nori". O apdovanojimai šiemet taurė ir 100e čekis sporto prekių parduotuvėje. Taip atrodo gerai - 100e, bet anksti apsidžiaugiau, nesužinojęs visų papildomų sąlygų.
Anksčiau didelė dalis tokius čekius gavusiųjų tiesiog juos parduodavo kiek pigiau - gryni pinigi, už kuriuos ir tas pačias prekes internetu pigiau nei parduotuvėje galima parsisiųsti ar visai kitur panaudoti. Bet šiemet matyt dėl to jau pagal sąrašą čekių išgryninimas, tik laimėtojas galėjo atsiimti prekes - taigi teko ir man keliauti į parduotuvę. Tik Vilnius, Kaunas ir Klaipėda - gerai dar, kad specialiai nereikėjo važiuoti, prisiderinau prie kitų savo kelionių. Atvykau į Kauną parduotuvę ir iš pradžių apsidžiaugiau - kaip tik akcijos. Asortimentas skurdus, ypač jei kalbama apie rimtesnį bėgimą, o ne sporto stiliaus prekes, nors pati firma tikrai turi platų asortimentą. Jau kaip ir išsirinkau prekes už tą 100e, bet prie kasos dar pranešė papildomų sąlygų - akcijinės kainos negalioja, kaip ir Kauno maratono 30proc. nuolaida. Taigi batai bet kuriuo atveju nebeišeina - pagal kupono sąlygas suma negali viršyti minėtos sumos, o neakcijinių tokios kainos ,,neįkąsti". Teko pasiimti dvi prekes už sumą 99e, nors normaliai perkant kone 30e susitaupytų o jei internetu siųstis dar bent 10-15e. Taigi realiai iš to gauto 100e čekių įsigijau prekių už 60e, o jei dar paieškočiau kitų firmų analogų ir už 30-40e tą patį gaučiau. Na bet dovanotam arkliui į dantis nežiūrima.
O šiaip varžybos paliko dvejopą įspūdį - tarsi ir gražu viskas, daug spalvų ir pan., bet to gražaus įpakavimo viduje ne pats skaniausias saldainis. Daug chaoso, atmestinumo, daug visa ko, bet mažai koordinavimo. Trasa gerai sužymėta, paprasta, nors tie aštrūs posūkiai kažin ar kam patiko. Dalyvių medaliai pigūs, vandens po bėgimo su žiburiu nerasi, nors ir kaitra. Įdomi tradicija vis kitame mieste rengti olimpines dienas - žiūrėsim kas bus kitais metais, gal nebus dar vienas žingsnis atgal.

Komentarų nėra: