2018-05-03

Nidos pusė maratono 2018

Iš tikrųjų vienas laukiamiausių mano bėgimų Lietuvoje, į kurį stengiuosi kasmet nuvažiuoti. Anksčiau visada bėgdavau 1/2maratono, bet paskui dėl skirtingų priežasčių teko pereiti prie trumpesnių distancijų. Šiemet irgi planavau bėgti 10km, bet mano nusivylimui šią distanciją tiesiog panaikino. Kadangi 1/2 maratono ir dar Nidoje šiemet nebuvau pasiruošęs tinkamai įveikti, teko rinktis 5km distanciją.
Tradiciškai ekologijos mokesčio lengvata važiuojant į varžybas ir berods tradiciškai kylančios registracijos kainos - nors sunkoka tiksliai atsekti, kai pastaraisiais metais skirtingas distancijas čia bėgau. Atvykau kiek anksčiau - ne kasdien į Nidą keliauju, todėl čia bent porai dienų apsistoju. Iš vakaro pasiėmiau numerį ir jau iš karto pasijuto tvyranti suirutė ar tiesiog specifinė betvarkė ir chaosas. Jei ne taip seniai vienas teisėjas (a.a. ...) be čipų ir su negausia komanda sugebėdavo viską tvarkingai sustyguoti, tai dabar vėl tarsi grįžtama laipteliu atgal. Man, kaip trumpesnę distanciją bėgančiam, nebuvo skirtumo, bet 1/2 maratono dalyviai pajuto, kad startinis paketas šiemet gerokai aptirpęs.
Tradiciškai oras pasitaikė visai geras ir saulėtas, nors vėjas gana stiprokas. Startas atskirai 1/2 maratono ir 5km, todėl šį kartą nebebuvo chaoso, kai vienu metu visi bėga. Apšilau ir atvykau į starto vietą - savijauta šiaip sau, bet bėgti lyg ir nieko. Iš startinių protokolų ne itin ką pažinojau, bet čia tik 5km ir ,,išlįsti" kažkas nežinomo tikrai galėjo, todėl pradžia kiek ramesnė išėjo. Į pirmuosius kalnus dar visai neblogai traukė varžovai, bet paskui jau pradėjau ,,vesti" ir daryti atstumą - ne itin norėjo ,,atsikabinti", bet po truputį ,,paleido". Vis tik 5km savotiškai smagi rungtis bent tuo, kad čia nėra kada ,,miegoti" ir labai greitai, bent jau man, pasirodė ir paskutinis didysis kalnas, o po jo ir pakalnė su finišu. Atbėgau 1-as, ,,nenumiręs", bet pasistengti reikėjo. Po to atsiėmiau dalyvio tradicinį puodelį - šį kartą stiklinį. Dar vienas dalyvių diskusijų objektas: anksčiau geriau ar dabar, dizainas ar taupymas? Dar kiek pabėgiojau ir ramiai laukiau apdovanojimų.
Tradiciškai gana ilgai jie čia vyksta - daug amžiaus grupių 1/2 maratono, dar kartais kokia nors programa. Bet sulaukiau ir savosios eilės - čekis sporto prekių parduotuvėje (su ribota vieta ne mano mieste) ir rankšluostis. Po to jau ramiai vaikštinėjau po Nidą - niekur neskubėjau, nes dar pasilikau paturistauti.
Apskritai varžybos tarsi žengusios žingsnį atgal, tarsi ryškiai sumažintas finansavimas ar noras pataupyti. Sumažintas distancijų skaičius, startinis paketas, padidinti startiniai mokesčiai, bent vizualiai mažiau profesionalumo ir tvarkos organizavime. Nors aišku Nidos gamta daug ką atperka, bet reikia tikėtis, kad tai tik laikina duobė, po kurios vėl bus pakilimas.

Komentarų nėra: