2021-04-23

Virtualūs bėgimai 2020

 Apskritai gana skeptiškai žiūriu į virtualius bėgimus, ypač kai jie vykdomi varžybiniu principu. Visai ne tos emocijos, visai kitos sąlygos kiekvienam dalyviui priklausančios nuo oro, trasos, gps įrašančios įrangos ir programėlių tikslumo ir pan., o dar ir sukčiauti galimybės atsiranda. Bet šiemet kai dauguma varžybų buvo atšauktos, kai kuriems teko suktis iš padėties. 

Bene pirmasis Lietuvoje su tuo susidūrė Kauno maratonas - iš pradžių iš balandžio pabaigos persikėlė į birželio pradžią, bet ir tai nepadėjo, vis tiek galiojo draudimai. Taigi visas renginys buvo perorganizuotas į virtualų - Kaune trasos buvo sužymėtos, o visur kitur kaip kas nori per savaitę laiko. Kadangi turėjau dar nemokamą registraciją kaip už pernykščius 10km kompensaciją, tai užsiregistravau į maratoną vien dėl didesnio dalyvio krepšelio. Tiesa bėgti neplanavau, tuo labiau kad lapkričio iki balandžio bėgioti net negalėjau. Bet nereikėjo imituoti bėgimo, paketą gavau ir be to - tiesa visai kitame miesto gale esančiame paštomate. Taigi pasiėmiau paketą ir tuo pirma pažintis su virtualiu bėgimu baigėsi.

Bet greitai atėjo dublis nr.2 - olimpinės dienos bėgimas. Šiemet gana paprastai - tereikėjo prabėgti pora kilometrų ir patalpinti facebook'e su tam tikru prierašu. Specialiai aišku nebėgau - tik apšilimo metu atmatavau tokį atstumą ir įkėliau pagal taisykles rezultatą. Paskui dar viena formą tinklapyje ir gavau patvirtinimą, kad pasirinktoje vaistinėje galėsiu atsiimti dalyvio prizą. Kai nukeliavau susižiūrėjo pagal sąrašą ir leido pasirinkti: vitaminai + kiti vitaminai arba kaklaskarė. Pasirinkau ilgalaikiu atžvilgiu naudingesnį dalyką, anksčiau ar vėliau panaudosiu, tuo labiau lietuviška simbolika.

Paskui buvo nemaža pertrauka, kol rudenį beveik atsitiktinai radau nemažai virtualių bėgimų užsienyje. Aišku manęs visai nedomino visi tie Singapūro ar pan. bėgimai su užrašais ,,Roma", ,,Paris" ir pan., bet tie tradiciniai nėįvykę realūs bėgimai buvo visai įdomūs išbandyti. 

Taigi pradėjau nuo Budapešto pusmaratonio. Kaina 30 eurų, ne visai mažai, bet dalyvio krepšelis irgi ne visai mažas buvo žadamas. Apsimokėjau, prabėgau, įkėlaiu į sistemą, berods net prizininku tapau, nors bėgau tik kad prabėgti, be jokių varžybinių motyvų. Bet siuntinio nuo rugsėjo laukiau iki pat gruodžio, kol galų gale trūko kantrybė ir parašiau laišką orgonizatoriams. Greitai gavau atsakymą ir konstruktyviai sutarėm, kad grąžins pinigus, ką ir padarė per pora dienų. Tokia pirma ne pati geriausia, bet bent jau nieko nekainavusi patirtis.

Jei jau užsiminiau apie nesėkmes, tai galima pereiti prie kito bėgimo - šį kartą (ir ne pirmą) nusivilti teko lenkai. Nors Varšuvos maratonas lyg ir garsus ir žadėjo visai neblogą dalyvio krepšelį, bet registravimosi sistema sudėtinga. Užpildžiau visą ilgą formą, sumokėjau startinį mokestį (15,69 euro) ir jau po visko trumpam išmetė užrašą. kad ,,pristatymas negalimas". Ilgokai ieškojau kur bėdos, organizatorių klausiau, bet jokios reakcijos iš jų pusės. Taip ir liko savotiška pamoka.

Bet ne visi bandymai buvo tokie ne visai pavykę. Atėjo ir gera patirtis. Pirmiausia maloniai nustebino Skopjes maratonas. Principas panašus kaip ir Budapešto, bet kuria programėle įkelti bėgimo foto ir užpildyti formą, tik kaina kiek mažesnė - 25,78euro. Ir krepšelis panašus: avialinijų kuponas, marškinėliai (vietinės, balkanų gamybos), medalis, atvirlaiškis, sportinis krepšelis. Ir šį kartą ne visai greitai, bet atkeliavo siuntinys.

Panašiu metu užsiregistravau ir į virtualų bėgimą Madride. Čia jau kiek kitokia strategija: dalyvio mokesti priklausė nuo to, kiek paslaugų, prekių pats pasirinksi. Galima buvo imti marškinėlius (Joma), kaukę, kaklaskarę, bet pasirinkau tik pirmuosius. Rezultatams fiksuoti teko parsisųsti specialią programėlę - vienas bėgimas testavimui, kitas jau varžybinis. Visa tai sukainavo man 23,60euro. ir labai nustebino, kad nė savaitei nepraėjus kurjeris pristatė paketą į namus. 

Ir metams baigantis dar radau virtualų šiemet bėgimą Portugalijoje, kalėdinį paramos Lisabonoje. Šį kartą 10km, su viskuo  kainavusį 19eurų ir už tai žadėjusį New Balance marškinėlius ilgomis rankovėmis ir šventines dovanėles. Taigi užsiregistravau, prabėgau, įkėliau rezultatą, bet šįkart niekas jokių rezultatų neskelbė. Tiesa siuntinys atėjo gana greitai, ypač turint omenyje kalėdinį laikotarpį. Kaip ir žadėta marškinėliai, nemažai reklamų ir nuolaidų Portugalijos parduotuvėse ir skalbiklio bandinys.

Taigi tokia savotiška virtualių bėgimų patirtis per šiuos 2020-uosius metus. Buvo ir teigiamų ir neigiamų patirčių, bet iš to mokomasi. Aišku tai toli nuo tikrų varžybų, bet ,,pasižaisti" iš neturėjimo ką veikti gal ir nieko, ypač kai nėra galimybių realiai kažkur dalyvauti.

Komentarų nėra: